Turkfluencer Influencer Marketing

Influencer Marketing Verileri

Amerika’daki d50 Media Agency adlı araştırma merkezinde yapılan bir çalışma, dünya çapındaki otellerin ortalama oda başına gelirinin (RevPAR) %2’sini sosyal medya pazarlamaya ayırdıklarını ortaya çıkarıyor.

Oteller pazarlama bütçelerinin %50’sini dijital pazarlamaya ayırıyorlar. Bu rakam Türkiye’deki otellerde çok daha düşük seviyelerde. Türkiye’de sadece başarılı otel zincirlerinin sosyal medyayı iyi analiz edip bütçe ayırdığını söyleyebiliriz. Fakat bu oteller doğru influencerı bulma ve sonuç almada hala problemler yaşıyor.

Markalar etkili sonuç alabilmek için öncelikle potansiyel müşterilerini belirlemelidirler ve bu müşteriler üzerinde etkili olan doğru influencerlarla çalışmalıdırlar. Burada yapılan en büyük hatalardan birisi ise; firmaların, markaların sadece takipçi odaklı olmaları ve arka plan analizine bakmamalarıdır. Oysaki doğru influencer ile çalışılmadan yapılan bir reklam kampanyasının geri dönüşü olmamaktadır. Influencerlar özgün içerik yarattıkça ve bir konuya odaklandıkça kitleleri eline alabilirler. LucaSocial olarak sizi doğru influencerlar ile buluşturmak ve doğru planlama yapmak bizim görevimiz.

Luca Social Influencer Marketing

Adım Marka ile Tanışma

İlk aşamada markanızı, hedeflerinizi ve beklentilerinizi öğreniyoruz. Sonrasında pazarlama stratejinize uygun geri dönüşü yüksek influencer marketing kampanyaları geliştiriyoruz.

Luca Social Influencer Marketing

Adım Doğru Influencer Tespiti

Dünyanın her tarafından en iyi influencerlarla birlikte çalışıyoruz. Markanızla uyuşacak en doğru influencerı size kazandırıyoruz.

Luca Social Influencer Marketing

Adım Influencer ile Anlaşma ve Koordinasyon Süreci

Çalışmaya karar verdiğiniz influencer’a konsept aktarılıp, kendisine teklif sunulur. Süreç başından sonuna kadar yönetilir. Influencer ile olan bütün iletişim tarafımızdan gerçekleştirilir. Influencer Marketing kampanyası öncesi ve sonrası profesyonel bir şekilde planlanır, analiz edilir ve raporlanır.

Luca Social Influencer Marketing

Adım Influencer Marketing Kampanyası İçerik Üretimi

Influencer oteliniz veya markanız için yaratıcı içerik üretiyor. Reklam kampanyalarını oluştururken reklam kokmamasına özen gösteriyoruz.

Influencerların hazırladıkları profesyonel fotoğraf ve video çekimlerinin kullanım hakkı isteğe ve anlaşmaya göre verilmektedir.

Luca Social Influencer Marketing

Adım Uluslararası Sosyal Medya Hesap Yönetimi

1. Markanızı analiz ettikten sonra etkili ve yaratıcı içerik üreterek takipçilerin algılarını yönetiyoruz.
2. Yayınladığımız fotoğraf veya videoya uygun hikaye üreterek marka sadakati yaratıyoruz. Marka prestijini arttırıyoruz.
3. Reklam yönetimi ile büyümeyi amaçlıyoruz.
4. İstatistikleri analiz ederek strateji belirliyoruz. En iyi paylaşım saatlerini belirliyor, içerik ve hikayelerin popülerliğine göre seçimler yapıyoruz.

İsteğe göre; Türkçe, Almanca ve İngilizce olarak içerik üretiyoruz.

İsteğe bağlı olarak; ajansımız tarafından reklam sonrası geri dönüş (ROI) raporu yapılmaktadır.

Luca Social Influencer Marketing Turkfluencer Influencer Marketing

Hem markanızı hem de influencer’lardan beklentilerinizi bize anlatın. YouTube, Instagram, Twitter ve Facebook platformlarından hangisi ile çalışmak istediğinizi ve bütçenizi kendiniz belirleyin. Reklam sonrası etki gücünüzün ne kadar yükseldiğini görün.